вівторок, 17 травня 2016 р.

«Динамо» проти німецьких клубів. Цікаві факти

За час виступів у єврокубках жереб 13 разів зводив «Динамо» з німецькими клубами (у тому числі й з «Борусією» Менхенгладбах).
Розглянемо детальніше результати цих протистоянь, адже деякі цифри досить цікаві

Загальна перевага на користь «біло-синіх»Загалом було проведено 25 матчів. 11 перемог в активі «біло-синіх», 5 разів була зафіксована нічия і 9 разів успіх святкували німці, за загальної різниці м'ячів
 36:35 на користь «Динамо».Найбільше «біло-сині» зустрічалися з мюнхенською «Баварією» – 10 матчів, із «Баєром»  чотири, із «Штутгартом», «Айнтрахтом» (Франкфурт-на-Майні), «Айнтрахтом» (Брауншвейг), «Гамбургом», «Борусією» (Дортмунд)  по два матчі, з «Борусією» (Менхенгладбах)  поки один.
У Києві команди провели 12 матчів. Сім перемог на рахунку «Динамо», тричі фіксувалися нічийні результати, двічі «біло-сині» поступалися німецьким клубам, різниця м'ячів  25:18 на користь нашої команди.У нас перевага у два м'ячі, у них у триНайбільшою була перевага «Динамо» у два м'ячі, яка фіксувалася чотири рази  над «Штутгартом» (2:0, Кубок УЄФА1973/1974), «Баварією» (тричі по 2:0, Суперкубок УЄФА-1975, Кубок чемпіонів 1976/1977 та Ліга чемпіонів УЄФА 1999/2000), «Байєром» (двічі по 4:2, Ліга чемпіонів УЄФА 1999/2000 та Ліга чемпіонів УЄФА 2004/2005) та менхенгладбахською «Борусією» (3:1, Ліга чемпіонів УЄФА 2012/2013).Німецькі клуби у свою чергу із найбільшою своєю перевагою у три м'ячі обігравали динамівців тричі «Штутгарт» (3:0, Кубок УЄФА1973/1974), «Гамбург» (0:3, Кубок чемпіонів 1982/1983), «Баварія» (1:4, Ліга чемпіонів УЄФА 1994/1995) та «Баєр» (3:0, Ліга чемпіонів УЄФА 2004/2005).Най-найНайбільше матчів проти німецьких клубів «Динамо» провело під керівництвом Валерія Лобановського – 16-ть. У німців «рекордсмени» у цьому плані  Деттмар Крамер та Оттмар Хітцфельд (обидва – «Баварія»), в активі яких по чотири матчі з «біло-синіми».Найшвидший гол у матчах із західнонімецькими командами забив Володимир Онищенко  на 1-й хвилині домашнього матчу з «Айнтрахтом» (Франкфурт-на-Майні) у розіграші Кубка володарів Кубків 1974/1975, в якому «Динамо» виграло з рахунком 2:1 (на рахунку Онищенка дубль). Найшвидкіший м'яч у свої ворота «Динамо» пропустило від того ж суперника в тому ж сезоні, тільки на виїзді.Бернд Ніккель відзначився вже на 2-й хвилині, ось тільки від підсумкової поразки «Айнтрахт» це не врятувало – матч закінчився перемогою «Динамо» з рахунком 3:2.Найпіздніший гол киян на рахунку Флоріна Черната в домашньому матчі з «Баєром» (4:2, Ліга чемпіонів УЄФА 2004/2005) – румунський півзахисник «Динамо» відзначився на третій компенсованій хвилині. Найпіздніший «стрілок» у німців  нападник «Баварії» Карстен Янкер, який зрівняв рахунок у півфіналі Ліги чемпіонів УЄФА 1998/1999 на 88-й хвилині.Більше за інших у воротах німецьких клубів любив відзначатися Олег Блохін – на його рахунку чотири точних удари, по три голи у своєму активі мають Володимир Онищенко та Андрій Шевченко.Найвлучніший у німців у матчах із «Динамо»  данський нападник «Гамбурга» Ларс Баструп, який забив три м'ячі (всі в одному матчі), по два м'ячі забивали відразу п'ятеро футболістів – Ульф Кірстен, Андрій Воронін (обидва  «Баєр»), Жан-П'єр Папен, Мехмет Шолль та Карстен Янкер (усі «Баварія»).Юрій Вишневськийwww.fcdynamo.kiev.ua